kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
akp deri me 5 maj
valamobile
Fillimi / Lajmet / Nënsekretari për Çështje Politike në Departamentin Amerikan të Shtetit, David Hale e viziton sot Kosovën
Nënsekretari për Çështje Politike në Departamentin Amerikan, David Hale do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë

Nënsekretari për Çështje Politike në Departamentin Amerikan të Shtetit, David Hale e viziton sot Kosovën

Nënsekretari për Çështje Politike në Departamentin Amerikan, David Hale do të qëndrojë sot për vizitë në Prishtinë. Vizita e tij e cila ka për qëllim nxitjen e palëve për vazhdim të dialogut, ka nisur dje në Beograd, ku ka takuar udhëheqësit serb, ndërsa sot në Prishtinë do të takojë udhëheqësit e lartë të Kosovës.Kjo vizitë pritet të jetë vendimtar lidhur me epilogun që do të marrë taksa 100% ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Kujtojmë se javën që lamë pas, zyrtarët e lartë të Shteteve të Bashkuara, qëndruan për dy ditë në Kosovë, për të siguruar pezullimin e tarifave ndërsa paralajmëruan shtimin masave ndëshkuese nëse Kosova vazhdon të refuzojë kërkesat e tilla. Kërkesat e Amerikës kanë nxitur përplasje në mes spektrit politik në Kosovë.

Kontrolloni gjithashtu

Sot në Rahovec shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut

Sot në Rahovec shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Rahovec bënë të ditur ...