MIT
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Lidhja Demokratike e Kosovës sot pritet që ta caktojë kandidatin e saj për kryeministër
Lidhja Demokratike e Kosovës sot pritet që ta caktojë kandidatin e saj për kryeministër

Lidhja Demokratike e Kosovës sot pritet që ta caktojë kandidatin e saj për kryeministër

Lidhja Demokratike e Kosovës sot pritet që ta caktojë kandidatin për kryeministër për zgjedhjet e parakohshme parlamentareAnëtari i Kryesisë së LDK-sëAvdullah Hoti, ka thënë se debati për këtë çështje do të mbyllet të hënën. “Në mbledhjen e parë të kryesisë së re të LDK-së u pajtuam se nuk do tëkemi koalicion me PDK-në në asnjësituatënëmbledhjen e radhës të Këshillit të Përgjithshëm do tëdiskutohet për koalicionin e mundshëm me Vetëvendosjen. Posti i kryeministrit i takon partisë mëtë madhe, LDK-së, e diskutimet për mandatarin e LDK-së do të mbyllen të hënën”, ka thënë Avdullah Hoti. Ndërsa Partia Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje, koalicioni AAK-PSD dhe koalicioni Nisma-AKR kanë zyrtarizuar liderët e tyre kandidatë për kryeministër.

Kontrolloni gjithashtu

Kurti thotë se gjashtë muaj u bënë nga letra që ia dërgoi Presidentit Trump, mirëpo Thaçi nuk mori përgjigje

Albin Kurti, mendon se ka ardhur koha, “që ta thyejnë qafën”, ata që e dëmtuan Kosovën për shumë vite

Kreu i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër,  Albin Kurti, në një tubim përballë elektoratit ...