Lumir Abdixhiu

Lumir Abdixhiku: Albin Kurti flet si analist e si opozitar, ende nuk e ka kuptuar që është udhëheqës i shtetit

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit, Albin Kurti,  për rastin e vrasjes së shtatzënës 35 vjeçare në oborrin e QKUK-së.  Abdixhiku ka thënë se Kurti po na flet si analist e si opozitar, dhe ende nuk e ka kuptuar që është udhëheqës i shtetit. Një grua shtatzënë kishte urdhër mbrojtje. Shteti i udhëhequr nga ai, ka rënë në çdo drejtim”, ka thënë Abdixhiku. Ai ka kërkuar nga Kurti që të kërkoi përgjegjësi të merr masa dhe të veprojë. Për atë punë je në kryeministri”, ka shkruar Abdixhiku.

Kontrolloni gjithashtu

Tajar Kağan Ataj: 100-vjetori i marrëdhënieve diplomatike Turqi-Shqipëri, shënon një periudhë e veçantë në mes të dyja vendeve

Tajar Kağan Ataj: 100-vjetori i marrëdhënieve diplomatike Turqi-Shqipëri, shënon një periudhë e veçantë në mes të dyja vendeve

Duke folur për Agjencinë Anadolu, ambasadori i Turqisp, në Tiranë, Tajar Kağan Ataj   vlerësoi marrëdhëniet, …