Mattis nuk dha dorëheqje sepse mbështeti transformimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës, sikur aludojnë disa medie në vend

Mattis nuk dha dorëheqje sepse mbështeti transformimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës, sikur aludojnë disa medie në vend

Nuk dha dorëheqje Sekretari amerikan i Mbrojtjes, sepse mbështeti transformimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës, sikur aludojnë disa medie në Kosovë. Lajmi për dorëheqjen Sekretarit amerikan të  Mbrojtjes, në disa medie e portale në Kosovës është afishuar me titullin: Dha dorëheqje Sekretari amerikan i Mbrojtjes i cili mbështeti transformimin e FSK-së në Ushtri të Kosovë. Ky titull  sensacional tregon papërgjegjësinë e redaktorëve të medieve të caktuara, sepse aludimi se ai dha dorëheqje për shkak se ka pranuar shndërrimin e FSK-së në ushtri, është thjesht dashakeqës dhe nuk ka të bëjë fare me lajmin si tërësi.

 

Kontrolloni gjithashtu

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara …