driloni com
vipa
Fillimi / Lajmet / Më 14 korrik 2018 në Pemishtë të Skenderajt përurohet lapidari për Kamer e Murat Loshin
Më 14 korrik 2018 në Pemishtë të Skenderajt përurohet lapidari për Sejdi e Murat Loshin

Më 14 korrik 2018 në Pemishtë të Skenderajt përurohet lapidari për Kamer e Murat Loshin

Më 14 korrik 2018 në Pemishtë të Skenderajt duke filluar nga ora 12:00 përurohet lapidari për Kamer (Sejdi) Loshin e Murat (Sadri) Loshin, veprimtarë dhe luftëtarë të shquar të lëvizjes për lirinë e atdheut dhe bashkëluftëtarë të Azem Galicës. Kamer Loshi ka luftuar palodhur për ta dëbuar armikun nga vatrat tona stërgjyshore. Ai është bërë lavdiplotë edhe përmes këngëve të ndryshme të thurura për të, ai radhitet ndër figurat më të çmuara të këngëve tona patriotike shqiptare.

Kontrolloni gjithashtu

Ragmi Mustafa: Nëse Serbia kërkon veriun e Kosovës, Medvegja, Bujanoci e Presheva do t’i bashkohen Kosovës

Ragmi Mustafa: Nëse Serbia kërkon veriun e Kosovës, Medvegja, Bujanoci e Presheva do t’i bashkohen Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, ka thënë se çështja e tri komunave shqiptare ...