MIT
kek
mbpzhr 2018
valamobile
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Me 16 maj 2019 në Prishtinë mbahet Akademi përkujtimore në 20 vjetorin e rënies heroike të heroit të kombit, Abaz Thaçi
Me 16 maj 2019 në Prishtinë mbahet Akademi përkujtimore në 20 vjetorin e rënies heroike të heroit të kombit, Abaz Thaçi

Me 16 maj 2019 në Prishtinë mbahet Akademi përkujtimore në 20 vjetorin e rënies heroike të heroit të kombit, Abaz Thaçi

Me rastin e 20 vjetorit të rënies heroike në kufirin shqiptaro-shqiptar të heroit të Kosovës Abaz Thaçi i njohur me nofkën “Komandant Bjeshka”, të enjten me datë 16 maj 2019 mbahet Akademi përkujtimore në Prishtinë. Akademi mbahet në Teatrin Kombëtar, në orën 12:00. Duke qenë ushtarak i shkolluar, Abaz Thaçi ka dhënë kontribut të madh në aspektin strategjik dhe taktik në Betejën e Koshares. Ai dallua për vetëmohim dhe trimëri deri në rënien heroike më 16 maj 1999 në Koshare.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri Haradinaj: Myrtë Zeneli ka qenë ndër luftëtarët e parë të Shqiponjës dhe dëshmori i saj i parë

Kryeministri Haradinaj: Myrtë Zeneli ka qenë ndër luftëtarët e parë të Shqiponjës dhe dëshmori i saj i parë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar 21-vjetorin e rënies së heroit të Kosovës, Myrtë ...