KEK
Fillimi / Lajmet / Më aktivitete të ndryshme insitucionale sot shënohet 13 vjetori i shpalljes së pavarësisë së Kosovës
Më aktivitete të ndryshme insitucionale sot shënohet 13 vjetori i shpalljes së pavarësisë së Kosovës

Më aktivitete të ndryshme insitucionale sot shënohet 13 vjetori i shpalljes së pavarësisë së Kosovës

Republika e Kosovës sot shënon 13-vjetorin e pavarësisë të shpallur më 17 shkurt të vitit 2008 dhe të njohur nga 117 shtete. Institucionet e Kosovës për këtë ditë kanë paraparë aktivitete të ndryshme. Në orën 8:00 para objektit të qeverisë do të ngrehet flamuri shtetëror nga Garda Ceremoniale e FSK-së, ku do të jenë të pranishëm ushtruesja e detyrës e kryetarit, Vjosa Osmani, kryeministri në detyrë Avdullah Hoti dhe përfaqësues ndërkombëtarë. Po ashtu në Prekaz liderët shtetërorë do të bëjnë homazhe në Kompleksin Memorial Adem Jashari. Gjithashtu në të gjitha komunat e Kosovës do të bëhen homazhe te varrezat e dëshmorëve.

Kontrolloni gjithashtu

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons edhe njëherë i është drejtuar me shkresë Kuvendit të Kosovës, ...