Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Me kriminelë qeveritarë si Ivica Daçiqi në Serbi nuk ka paqe në Ballkan, thotë ish zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi
Ish-kryekuvendari, Jakup Krasniqi uron popullin e Kosovës që në zgjedhje bëri ndryshimin e qeverisjes së vendit

Me kriminelë qeveritarë si Ivica Daçiqi në Serbi nuk ka paqe në Ballkan, thotë ish zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi

Zëdhënësi i UÇK-së gjatë luftës,  Jakup Krasniqi, ka thënë se me kriminelët zyrtarë të Serbisë  si Daçiqi nuk ka paqe në Ballkan. Ai ka thënë se amnistia e tolerimi i këtyre njerëzve do të thotë mungesë të paqes, të lirisë, të perspektivës e të mirëkuptimit në Ballkan. Këta kriminelë nuk njohin gjuhë e komunikim njerëzor! Prandaj, shpërbërja e ish Federatës Jugosllave është bërë me gjakderdhje të shumta. Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq paska thënë se “Kosova është një pikë qendrore e paqëndrueshmërisë në të gjithë Ballkanin. Kushdo tjetër në Evropën Juglindore po ta thoshte ketë që po e thotë Daçiq, me të drejtë njeriu do të pyeste: Njeriu që i ka shqiptuar këto fjalë a është normal? Po kush nuk e di se ku është “qendra e paqëndrueshmërisë në Ballkan kur kjo thuhet nga bashkëpunëtori dhe pionieri i Milosheviqit, Ivica Daçiq. Për çmendurinë e tij nuk besoj që dyshon ndonjë njeri normal që ecën vertikalisht në ketë pjesë të Evropës, ka shkruar mes tjerash, Jakup Krasniqi.

Kontrolloni gjithashtu

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Në një reagim publik të Këshillit të  Prindërve të Kosovës, thuhet se ky Këshilli po ...