KEK
Fillimi / Lajmet / Me sloganin Rimëkëmbje” Partia Demokratike e Kosovës do të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit
Me sloganin Rimëkëmbje” Partia Demokratike e Kosovës do të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit

Me sloganin Rimëkëmbje” Partia Demokratike e Kosovës do të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit

Partia Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e parakoshme do të garojë e vetme. Ajo pranë vetës ka afruar disa figura që të jetë sa më e “fortë” dhe të marrë sa më shumë mbështetje qytetare. Derisa ka nisur të përgatitë listën për deputetë, PDK-ja ka zgjedhur edhe sloganin që do të garojë në zgjedhjet e reja. Fjala “Rimëkëmbje” do të jetë slogani i PDK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit. Këtë fjalë e ka prezantuar edhe kandidati i PDK-së për kryeministër, Enver Hoxhaj.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti

Albin Kurti mendon se institucionet duhet ta ndjekin vullnetin e “popullit” të Vetëvendosjes dhe jo t’i vihen përballë atij

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti ka folur lidhur me vendimin e fundit të Këshillit Gjyqësor ...