MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Mehmet Kraja është shprehur i zhgënjyer me përgjigjet e Akademisë së Suedisë rreth Nobelit për Letërsi
Mehmet Kraja është shprehur i zhgënjyer me përgjigjet e Akademisë së Suedisë rreth Nobelit për Letërsi

Mehmet Kraja është shprehur i zhgënjyer me përgjigjet e Akademisë së Suedisë rreth Nobelit për Letërsi

Shkrimtari, Mehmet Kraja, kryetar i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës i ka kthyer letër Akademisë Suedeze, e cila është sqaruar sa i përket çmimit Nobel për Letërsi për vitin 2019 që i është ndarë shkrimtarit, Peter Handke, një eksponent i shquar i ideve fashiste të nënshtrimit dhe robërimit të popujve dhe mbështetës i pasionuar i Millosheviqit dhe i luftërave të tij gjenocidale në Ballkan, përfshirë edhe Kosovën.

Kontrolloni gjithashtu

PDK

Grupi Parlamentar i PDK-së: Në krye të organizatës terroriste ‘Syri i Popullit’, është Glauk Konjufca

Grupi Parlamentar i PDK-së, nëpërmjet një komunikate për media ka shprehur indinjatë për shkruhet aty ...