KEK
Fillimi / Lajmet / Haradinaj-Stublla: Jemi të përkushtuar në implementimin e të gjitha pikave të marrëveshjes së 4 shtatorit
Meliza Haradinaj-Stublla: Kosova është e përkushtuar në implementimin e të gjitha pikave të marrëveshjes së 4 shtatorit

Haradinaj-Stublla: Jemi të përkushtuar në implementimin e të gjitha pikave të marrëveshjes së 4 shtatorit

Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla, ka zhvilluar të enjten një bisedë telefonike me koordinatorin kundër terrorizmit në Departamentin e Shtetit, Nathan Sales mbi zhvillimet politike dhe të sigurisë në Kosovë dhe marrëveshjen e Uashingtonit. Ajo me këtë rast ka informuar atë së Kosova është e përkushtuar në implementimin e të gjitha pikave të marrëveshjes dhe se çmon përkushtimin e lartë të lidershipit amerikan për vënien në jetë të zotimeve të dhëna në këtë marrëveshje. Gjatë kësaj bisede është vlerësuar edhe kontributi që Kosova ka dhënë në luftën kundër terrorizmit ndërkombëtar. Haradinaj-Stublla ka theksuar se Kosova është e rreshtuar përkrah aleatëve në krye me SHBA në mbrojtje të lirisë dhe demokracisë për të gjithë popujt paqedashës.

Kontrolloni gjithashtu

UÇPMB

20 vjet më parë në Kosovën Lindore filluan konfrontimet e para në mes të UÇPMB-së dhe forcave serbe

Gjatë vitit 2000 dhe gjysmës së parë të vitit 2001 territoret e komunës së Preshevës, ...