MIT KS
Fillimi / Lajmet / Minatorët e Kombinatit Metalurgjik “Trepça” e kanë ndërprerë grevën
Minatorët e Kombinatit Metalurgjik “Trepça” e kanë ndërprerë grevën

Minatorët e Kombinatit Metalurgjik “Trepça” e kanë ndërprerë grevën

Gani Osmani nga Sindikata e Punëtorëve të kombinatit metalurgjik “Trepça” ka bëtë të ditur për mediet se pas negociatave të të gjitha palëve në ndërmarrjen Trepça; Bordit, Menaxhmentit, Sindikatës si dhe punëtorëve, ka rifilluar puna në minierën e Stantërgut pas një ndërprerje dy ditore, ka shkruar ai. Sipas tij, pagat për muajin tetor si dhe pjesa e mbetur e dy muajve paraprak do të ekzekutohen shumë shpejtë. Të hënën, Sindikata e Punëtorëve të kësaj ndërmarrjeje tha se vendimi për grevë ka ardhur si pasojë e mos-marrjes së pagës së tetorit dhe kushteve jo të mira të punës.

Kontrolloni gjithashtu

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë janë anuluar të gjitha vendimet e ish-ministrit të Jashtëm dhe të Diasporës, Glauk Konjufca

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë janë anuluar të gjitha vendimet e ish-ministrit të Jashtëm, Konjufca

Qeveria e udhëhequr nga Kryeministrit Avdullah Hoti ka marrë vendim bashkë me Ministrinë e Jashtme ...