valamobile
akp deri me 27 shkurt
mbpzhr 2018
Fillimi / Institucionet / MINISTRI BYTYQI PRITI STUDIUESEN ELENA KOCAQI

MINISTRI BYTYQI PRITI STUDIUESEN ELENA KOCAQI

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka pritur studiuesen shqiptare Elena Kocaqi, e cila në Prishtinë promovon librin e saj “Lufta e Trojës – luftë iliro-pellazge”. Ministri Bytyqi falënderoi studiuesen Kocaqi për punën e saj të palodhshme për të hedhur dritë në historinë kombëtare të periudhave të ndryshme, që nga antikiteti, e deri në ditët e sotme. Studiuesja Elena Kocaqi falënderoi Ministrin për pritjen dhe tha se ndihet si në shtëpinë e saj kur ndodhet në Dardani, siç i referohet Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

MKRS nënshkruan memorandume bashkëpunimi me gjashtë federata, në vlerë totale prej më shumë se gjysmë milioni euro

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në kuadër të mbështetjes financiare për federatat ...