MIT
mbpzhr 2018
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Ministri i MTI-së Endrit Shala, e ripërsërit se taksa ndaj produkteve serbe do të vazhdojë të mbetet në fuqi
Ministri i MTI-së Endrit Shala, e ripërsërit se taksa ndaj produkteve serbe do të vazhdojë të mbetet në fuqi

Ministri i MTI-së Endrit Shala, e ripërsërit se taksa ndaj produkteve serbe do të vazhdojë të mbetet në fuqi

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, e ka ripërsëritur se taksa ndaj produkteve serbe do të vazhdojë të mbetet në fuqi. Ai ka thënë se shteti ynë ka pasur përfitime të shumta nga vendosja e taksës ndaj produkteve serbe. Këto komente Shala i ka bërë në një bashkëbisedim me studentë. Mirëpo sipas Shalës ky ka qenë vendim i detyruar për shkak të qasjes politike dhe ekonomike që Serbia e ka pasur ndaj Kosovës që nga çlirimi. Kujtojmë se taksa prej 100 për qind ndaj produkteve serbe dhe boshnjake ishte vendosur nga Qeveria e Kosovës në nëntor të vitit 2018 si kundërpërgjigje ndaj Serbisë për qasjen e saj dhe propagandën kundër Kosovës. Që nga vendosja e taksës, Serbia e ka bllokuar edhe dialogun me Kosovën, dialog ky që ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian.

Kontrolloni gjithashtu

Në Qendrën e Numërimit e Rezultateve janë rinumëruar deri më tani 31 përqind e vendvotimeve pas vendimit të PZAP-it

Në QNR janë rinumëruar deri më tani 31 përqind e vendvotimeve pas vendimit të PZAP-it

Rreth 31 përqind e vendvotimeve janë rinumëruar deri më tani në Qendrën e Numërimit e ...