kek
Airport Adem Jashari
MIT
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Ministria e Ambientit e obligon komunën e Prishtinës për anulimin e vendimeve për ndërtime në Badovc
Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit e obligon komunën e Prishtinës për anulimin e vendimeve për ndërtime në Badovc

Ministria e Ambientit e obligon komunën e Prishtinës për anulimin e vendimeve për ndërtime në Badovc

Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit e obligon komunën e Prishtinës që anulohen vendimet për ndërtime në afërsi të liqenit të Badovcit.  Këtë e ka bërë të ditur përmes një njoftimi, ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku. “Duke u thirrur në Ligjin për Ujërat e Kosovës, mbështetur në Vendimin e Qeverisë për zonat e mbrojtura në Liqenin e Badovcit, Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit ka obliguar Komunën e Prishtinës që të bëjë anulimin e vendimit për kushtet ndërtimore për rastin e lagjes në afërsi të Badovcit. Qeveria e Kosovës është e përkushtuar t’i mbrojë resurset natyrore të vendit. Mbi të gjitha, është e interesuar të dëgjojë zërin e padëgjuar të aktivizmit qytetar, që këtë herë ishte përcaktues në ngritjen e alarmit me kohë”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj thotë se në këtë situatë më mirë do të ishte që Kosova të kishte qeveri të re se sa të shkojë në zgjedhje të reja

Haradinaj: Në këtë kohë më mirë do të ishte që Kosova të kishte qeveri të re se sa të shkojë në zgjedhje të reja

Kryetari në detyrë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me kryetarin ...