MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Ministria e Mbrojtjes së Shqipërisë bënë të ditur se deri me tani se 16 persona kanë humbur jetën nga tërmeti
Ministria e Mbrojtjes së Shqipërisë bënë të ditur se deri me tani se 16 persona kanë humbur jetën nga tërmeti

Ministria e Mbrojtjes së Shqipërisë bënë të ditur se deri me tani se 16 persona kanë humbur jetën nga tërmeti

Ministria e Mbrojtjes së Shqipërisë konfirmon se 16 persona kanë humbur jetën, mes tyre një fëmijë, ndërsa vijojnë aksionet për kërkim-shpëtim të personave të mbetur nën rrënoja. 10 persona konfirmohet se janë nxjerrë të pajetë nga rrënojat në Durrës dhe 5 në Thumanë, ndërsa 1 person në Kurbin, pasi u hodh nga ballkoni pas panikut. Sipas njoftimeve zyrtare janë të paktën mbi 600 persona të lënduar. Nën rrënoja raportohet se gjenden edhe dy vëllezër nga Kosova, Shemsedin e Isa Abazi.

Kontrolloni gjithashtu

Server: Donald Trump po kërkon ndonjë sukses ndërkombëtar që do të largonte vëmendjen nga gjyqi në Senat

Server: Donald Trump po kërkon ndonjë sukses ndërkombëtar që do të largonte vëmendjen nga gjyqi në Senat

Analisti, Daniel Serwer, profesor në Universitetin Johns Hopkins në Washington ka deklaruar se  dialogu me ...