MIT
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e Norvegjisë, Jens Erik Grondal
Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e Norvegjisë, Jens Erik Grondal

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e Norvegjisë, Jens Erik Grondal

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e Norvegjisë, Jens Erik Grondal. Myftiu Tërnava i ka shprehur mirënjohje ambasadorit norvegjez për përkrahjen që Norvegjia i ka dhënë Kosovës. Ai ka vlerësuar se marrëdhëniet e shkëlqyera që ka Kosova me Norvegjinë si dhe ka falënderuar për përkrahjen që shteti i Norvegjisë i jep Kosovës në të gjithë mekanizmat rajonalë dhe ata ndërkombëtarë. Ndërsa ambasadori Grondahl ka falënderuar myftiun Tërnava për pritjen dhe ka çmuar kontributin e myftiut dhe të BIK-ut që po japin në ndërtimin e Kosovës tolerante, ku të gjitha fetë të jetojnë në paqe, harmoni dhe respekt të ndërsjellë.

 

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Kosova ofron kushte të volitshme për investitorë të huaj por dhe ka kapacitete për t’i gjeneruar investimet

Haradinaj: Kosova ofron kushte të volitshme për investitorë të huaj por dhe ka kapacitete për t’i gjeneruar investimet

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim investitorë nga Izraeli dhe Shqipëria, ...