Fillimi / Njoftime / Ndahet nga jeta veterani dhe eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shefqet Paçarizi
Ndahet nga jeta veterani dhe eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shefqet Paçarizi

Ndahet nga jeta veterani dhe eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shefqet Paçarizi

Ndahet nga jeta Shefqet Paçarizi, kapedani dhe ish komandanti Batalionit të II-të të Brigadës 122 “Imer Krasniqi” të Zonës Operative të Pashtrikut. Lajmin e ka bërë të ditur bashkëluftëtari i tij Nehat Duraku. ”E patëm lenë me shku në Krushë, të vëllezërit e Nuhi Durakut, (martirë) të cilin e kishte pasur shokë te studimeve dhe mbeti por pa u realizuar”, ka shkruar ai. Varrimi i të ndjerit bëhet sot më 16 janar 2021 në orën 15:00 në varrezat e fshatit Dragobil të Malishevës, në varrezat e veteranëve.

Kontrolloni gjithashtu

Ndahet nga jeta Smajl (Rushit) Veseli, babai i heroit të kombit Sabit Veseli

Ndahet nga jeta Smajl (Rushit) Veseli, babai i heroit të kombit, Sabit Veseli

Sot në mëngjes ka vdekur Smajl (Rushit) Veseli, babai i heroit të kombit Sabit Veselit. ...