KEK
Fillimi / Njoftime / Ndahet nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shefqet Avdyl Ceroviku
Ndahet nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shefqet Avdyl Cervodiku

Ndahet nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shefqet Avdyl Ceroviku

Ne moshën 70-vjeçare, është ndarë nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shefqet Avdyl Ceroviku. Ai ishte pjesëtarë i Brigadës 114 “Fehmi Lladrovci” dhe pjesë e Togut të Dytë për Intervenim të shpejtë. Varrimi bëhet sot në varrezat e Shipolit, në orën 13:00, në Mitrovicë.

Kontrolloni gjithashtu

Komuniteti Bektashian: Nderime për rilindasit e kontributorët patriotë nga Bektashinjtë e Shqipërisë, Kosovës e Maqedonisë

Komuniteti Bektashian: Nderime për rilindasit e kontributorët patriotë nga Bektashinjtë e Shqipërisë, Kosovës e Maqedonisë

Për nder të Festës Kombëtare Shqiptare, 28 nëntorit, dhe në përmbyllje të “Vitit të Naimit”, ...