leoni

Ndahet tragjikisht nga jeta veterani i të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Irfan Qamajl Dauti nga Shtimja

Ndahet tragjikisht nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Irfan Qamajl Dauti nga Shtimja

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së dega në Shtime njofton se më dhembje të thellë ka marrë lajmin e hidhur dhe tragjik për vdekjen Veteranit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Irfan Qamajl Dauti, pas një aksidenti në vendin e punës. Irfani nuk iu ka mbijetuar lëndimeve dhe ka ndërruar jetë. Të pikëlluar thellë Organizata dhe e gjithë shoqëria e luftës e mbarë farefisi. Zoti të mëshiroftë me xhenet luftëtarin e lirisë. Për ceremoninë e varrimit iu njoftojmë me njoftimin e radhës – thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Albesian Salih Mataj (3.8.1982 - 28.2.1999)

OVL-UÇK-DEÇAN: Me 28 shkurt 2024, mbahen homazhe për Dëshmorin e Kombit Albesian Mataj

Organizata e Veteranëve të Luftës të UÇK-së Dega Deçan, njofton opinionin publik: Të nderuara Familje …