Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Ndarja dhe shkrirja e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit po konsiderohet si absurde dhe joserioze
Ndarja dhe shkrirja e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit po konsiderohet si absurde dhe joseriozitet i LV-së dhe LDK-së

Ndarja dhe shkrirja e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit po konsiderohet si absurde dhe joserioze

Në të dy propozimet e fundit që Vetëvendosje dhe LDK i kanë bërë njëra-tjetrës për bashkëqeverisje, parashihet që Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, të mos jetë ministri e veçantë. Lëvizja Vetëvendosje në propozimin e saj parasheh që kjo ministri të ndahet, ku Kultura dhe Rinia i bashkohen Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, kurse Sporti i bashkëngjitet Ministrisë së Shëndetësisë. Ndërsa, LDK-ja parasheh që Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit t’i bashkohet Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë. Të dy këto propozime po konsiderohen si absurde dhe që shpërfaqin joseriozitet të këtyre dy partive karshi shëndetësisë, kulturës, rinisë dhe sportit.

Kontrolloni gjithashtu

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Përmes një njoftimi për media, Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, ka bërë të ...