Në 18 vjetorin e rënies përkujtohen tre dëshmorët: Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi

Në 18 vjetorin e rënies përkujtohen tre dëshmorët: Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi

Me rastin e 18 vjetorit të rënies së Heroit të Kombit, Hyzri Talla dhe dy bashkëluftëtarëve, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi, sot në orën 11 bëhen homazhe te pllaka përkujtimore, në  vendin e rënies, në  Bregun e  Diellit, në  Prishtinë. Ndërsa duke filluar në orën 13:00, bëhen  homazhe te Varret  e Hyzri Tallës, Afrim Maliqit dhe Ilir Durmishit, në Besianë. Përpos familjarëve në përkujtim të dëshmorëve pritet të marrin pjesë bashkëluftëtarë të tyre përfaqësues të shoqatave të dala nga lufta e UÇK-së dhe qytetarë tjerë liridashës nga Llapi e më gjerë.(M.K.)

Kontrolloni gjithashtu

M. Lajçak

Lajçak: Po angazhohemi që të mbahet takimi i radhës mes kryeministrit, Albin Kurti, dhe kryetarit serb, Vuçiq

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha para gazetarëve në Prishtinë  se po  …