KEK
Fillimi / Lajmet / Në 24 orët e fundit nuk ka vdekur asnjë i sëmurë nga virusi korona, u konfirmuan 14 raste të reja, u shëruan 61 të infektuar
Në 24 orët e fundit nuk ka vdekur asnjë i sëmurë nga virusi korona, u konfirmuan 14 raste të reja, u shëruan 61 të infektuar

Në 24 orët e fundit nuk ka vdekur asnjë i sëmurë nga virusi korona, u konfirmuan 14 raste të reja, u shëruan 61 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur zyrtarisht se  nga 2 mijë e 140 testime, sa janë kryer gjatë 24 orëve të fundit  14 të dyshuar  kanë rezulë reja uar pozitivë me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore nuk është shënuar asnjë i vdekur, ndërsa janë shëruar 61 të infektuar. Numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 157 mijë e 83, ndërsa numri i rasteve aktive ka zbritur në 515 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Liderët nga vendet e rajonit dhe zyrtarë të lartë të BE-së , kanë shprehur solidaritetin e tyre me Maqedoninë e Veriut

Janë mësuar disa shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak më 23 nëntor në Bullgari

Janë mësuar shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak ...