IKSHPK

Në 24 orët e fundit nuk u shënua asnjë rast i vdekjes u konfirmuan 4 raste të reja me virusin korona, janë shëruar 5 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, mbështetur në të  dhënat e  Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur  se nga 1 mijë 476 testime, 4 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore , nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 5 të infektuar dhe numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur  105 mijë e 514.  Raste aktive  të infektuar me virusin korona kanë mbetur edhe 105.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …