KEK
Fillimi / Lajmet / Në Kroaci sot ka ndodhur një aksident trafiku ku është përfshirë një autobus nga Kosova, raportohet për 10 të vdekur
Në Kroaci ka ndodhur një aksident trafiku ku përfshirë një autobus nga Kosova, raportohet për 10 të vdekur

Në Kroaci sot ka ndodhur një aksident trafiku ku është përfshirë një autobus nga Kosova, raportohet për 10 të vdekur

Mëngjesin e së dielës ka ndodhur një aksident trafiku në Kroaci ku është përfshirë një autobus nga Kosova. Mediat kroate raportojnë për 10 të vdekur dhe dhjetëra të lënduar. Ndërkohë që nga kompania “Deva Torus” autobusi i të cilit është aksidentuar kanë treguar për  aksidentin por që kanë thënë se nuk kanë informata të sakta lidhur me numrin e të vdekurve dhe të lënduarve. “Nuk kemi informata më të sakta diçka. Nëse ka mundësi të keni konsideratë sepse as ne ende nuk dimë asgjë saktë. Po rasti ka ndodhur, por për numrin e të vdekurve nuk kemi informata”, ka thënë përgjegjësi i kësaj kompanie.

Kontrolloni gjithashtu

Liderët nga vendet e rajonit dhe zyrtarë të lartë të BE-së , kanë shprehur solidaritetin e tyre me Maqedoninë e Veriut

Janë mësuar disa shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak më 23 nëntor në Bullgari

Janë mësuar shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak ...