KEK
Fillimi / Njoftime / Në moshën 66 vjeçare ndahet nga jeta Aqif (Sabit) Kastrati, vëllai i dëshmorit të kombit Isa Kastrati
Në moshën 66 vjeçare ndahet nga jeta Aqif (Sabit) Kastrati, vëllai i dëshmorit të kombit Isa Kastrati

Në moshën 66 vjeçare ndahet nga jeta Aqif (Sabit) Kastrati, vëllai i dëshmorit të kombit Isa Kastrati

Sot ka ndërruar jetë në moshën 66 vjeçare vëllai i dëshmorit të kombit Isa Kastrati, Aqif (Sabit) Kastrati, lajmin e ka bërë të ditur nipi Qëndron Kastrati. Ai ndër të tjera ka shkruar: xhaxhai im, familjari ynë i dashur do të kujtojmë përherë si njeri që dha aq sa pati për këtë vend. Tregimet dhe fjalët e tij do t’i kemi në mendje secilën ditë. Vuajtjet e mëdha që i përjetoi prej kur ishte fëmijë e deri në fund të jetës do t’i mbajmë gjithmonë në kokë për të na dhënë kurajo.

Kontrolloni gjithashtu

Me 17 qershor 2021 në Rahovec përurohet përmbledhja me kumtesa e fjalime për Ukshin Hotin

Me 17 qershor 2021 në Rahovec përurohet përmbledhja me kumtesa e fjalime për Ukshin Hotin

Komuna e Rahovecit në bashkëpunim me shoqatën për Ruajtjen dhe kultivimin e vlerave kombëtare “Arbëria” ...