Në Mushtisht të Therandës do të përurohen shtatoret e heronjve, Hasan Prishtina e Adem Jashari

Në Mushtisht të Therandës do të përurohen shtatoret e heronjve, Hasan Prishtina e Adem Jashari

Në nderim dhe përkujtim të 28 nëntorit, festës së katërfishtë kombëtare, me 28 nëntor 2022, nga ora 12:00, përurohen shtatorja e ideologut të çlirimit dhe bashkimit kombëtar, Hasan Prishtina, dhe  ajo  e komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari. Ky manifestim do të mbahet në fshatin Mushtisht të Komunës së Therandës (ish-Suharekë).

Kontrolloni gjithashtu

Berisha: 5581 lëndë i mbyllëm vetëm gjatë vitit 2022

Valon Berisha, drejtor i Financave në Byronë Kosovare të Sigurimit (BKS) tregon se vetëm gjatë …