MIT KS
Fillimi / Lajmet / Në Prishtinë po qëndron një delegacion i Prokurorisë së Përgjithshëm të Shqipërisë
Në Prishtinë po qëndron një delegacion i Prokurorisë së Përgjithshëm të Shqipërisë

Në Prishtinë po qëndron një delegacion i Prokurorisë së Përgjithshëm të Shqipërisë

Në vendin tonë është duke qëndruar një delegacion i Prokurorisë së Përgjithshëm të Shqipërisë i udhëhequr nga Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla. Delegacioni nga Shqipëria është pritur në takim nga kryeprokurori i Shtetit të Kosovës, Aleksandër Lumezi. Në takimin e zhvilluar në mes të dy kryeprokurorëve u bisedua për bashkëpunimin në mes të dy institucioneve që ata udhëheqin. Gjatë këtij takimi, Kryeprokurori Lumezi dhe Llalla, kanë biseduar lidhur me sfidat kryesore të dy sistemeve prokuroriale dhe me sfidat, të arriturat dhe synimet e ardhshme të institucioneve që ata drejtojnë. Delegacioni i Prokurorisë së Përgjithshme të Shqipërisë do të zhvillojë takime edhe me kryetaren e vendit, Atifete Jahjaga dhe Ministrin e Drejtësisë, Hajredin Kuçi.

Kontrolloni gjithashtu

Ministrja Haradinaj-Stublla, bisedon virtualisht me homologun nga Malajzia, ministrin Hishammuddin, Tun Hussein

Ministrja Haradinaj-Stublla, bisedon virtualisht me ministrin e Jashtëm malajzias, Hishammuddin Tun Hussein

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, zhvilloi një ...