Fillimi / Lajmet / Në selinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës po mbahet mbledhja e kryesisë së saj
Muhaxhiri: Në ditë në vijimë do të shihet nëse do të përjashtohen nga LDK ata që kanë qëndrime të kundërta më të

Në selinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës po mbahet mbledhja e kryesisë së saj

Në selinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës po mbahet mbledhja e kryesisë së saj. Mbledhja është ftuar pas ngritjes së aktakuzës nga prokuroria e gjykatës Speciale ndaj kryetarit të vendit Hashim Thaçit dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit dhe si për gjendjen e krijuar pas shpërndarjes së jashtëzakonshme të koronavirusit. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka paralajmëruar mundësinë e zgjerimit të koalicionit qeverisës pasi gjendja është tejet e rëndë pas ngritjes së aktakuzave nga Prokuroria e Gjykatës Speciale. “Në ditët në vijim do të bisedojmë me të gjithë që kanë gatishmëri, jo për të forcuar pushtetin individual apo partiak por, për të forcuar shtetin e Kosovës dhe funksionalitetin e tij” ka shkruar dje kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa.

Kontrolloni gjithashtu

PDK: Tolerimi i ushtrisë serbe nga KFOR-i dhe Qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë kombëtare

PDK: Tolerimi i ushtrisë serbe nga KFOR-i dhe Qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë

Partia Demokratike e Kosovës ka dënuar ashpër prezencën e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës. ...