akp deri me 5 maj
valamobile
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Nesër në Deçan pëkujtohen dëshmorët e kombit Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Hasim Halilaj, Luan Nimanaj
Nesër në Deçan pëkujtohen dëshmorët e kombit Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Hasim Halilaj, Luan Nimanaj

Nesër në Deçan pëkujtohen dëshmorët e kombit Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Hasim Halilaj, Luan Nimanaj

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dega në Deçan njofton se të martën me 16 prill 2019, përkujton dëshmorët e kombit Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Hasim Halilaj, Luan Nimanaj dhe invalidin e UÇK-së Enver Haradinaj. Në orën 10:00 bëhen homazhe tek shtatorja e Shkëlzen Haradinaj në Pejë ndësa në orën 11:00 bëhen homazhe në Kompleksin Memorial në Gllogjan.

Kontrolloni gjithashtu

Në Institutin Albanologjik të Prishtinës mbahet Akademi në 30 vjetorin e Konferencës së parë të OMLK-LPK-së

Në Institutin Albanologjik të Prishtinës u mbajt Akademi në 30-vjetorin e Konferencës së parë të OMLK-LPK-së

Shoqëria “Lëvizja” ka organizuar sot në Institutin Albanologjik të Prishtinës Akademi jubilare me rastin e ...