kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Nuk arrihet marrëveshje për bashkëqeverisje mes LDK-së e Vetëvendosjes por bisedimet do të vazhdojnë në ditët e ardhme
Nuk arrihet marrëveshje për bashkëqeverisje mes LDK-së e Vetëvendosjes por bisedimet do të vazhdojnë në ditët e ardhme

Nuk arrihet marrëveshje për bashkëqeverisje mes LDK-së e Vetëvendosjes por bisedimet do të vazhdojnë në ditët e ardhme

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa, nuk kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje mes këtyre dy subjekteve politike. Dështimin në arritjen e marrëveshjes e kanë konfirmuar pas takimit Glauk Konjufca dhe Avdullah Hoti. Ata kanë thënë se procesi i bisedime nuk ka përfunduar ende. Nuk kemi ardhur deri te një konkludim. Jemi pajtuar që duhet të vazhdojmë ende deri në arritjen e marrëveshjes”, ka thënë anëtari i kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti. “Krejt çka mund të them për sonte, është që nuk pati marrëveshje, por  do të shohim në ditët e ardhshme si do të veprojmë”, ka thënë Glauk Konjufca. Marrëveshja nuk është arritur as pas gati dy muaj bisedimesh. LDK-ja është në pozitën kur kërkon të fitojë maksimumin meqë Vetëvendosja nuk bën pazar për postin e kryeministrit.

Kontrolloni gjithashtu

Albulena Haxhiu e ripërserit qëndrimin e Lëvizjes Vetëvendosje se nuk do të heq dorë nga pozita kryetarit të Kuvendit

Albulena Haxhiu e ripërserit qëndrimin e Vetëvendosjes se nuk do të heqin dorë nga pozita kryetarit të Kuvendit

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka ripërsëritur qëndrimin e partisë që i takon, se nuk ...