KEK
Fillimi / Lajmet / O’ Connell: Bashkësia Ndërkombëtare nuk ka kërkuar nga Kosova t’i japë prona Malit të Zi
O’Connell thotë mos prisni ndërhyje ndërkombëtare në luftimin e korrupsionit, por këtë vetë duhet ta bëni

O’ Connell: Bashkësia Ndërkombëtare nuk ka kërkuar nga Kosova t’i japë prona Malit të Zi

Ambasadori anglez, Ruairi O’Connell, ka thënë se Bashkësia Ndërkombëtare nuk ka kërkuar nga Kosova që t i falë toka  Malit të Zi. Demarkacioni është një çështje bilaterale në mes të Kosovës dhe Malit të Zi dhe askush nuk ka kërkuar nga Kosova që t’i japë diçka Malit të Zi”, ka thënë O’Connell në një intervistë për transmetuesin publik. “Këshilla ime është të zhvillohet debati sipas fakteve e jo sipas ndjenjave nacionale. Nuk besoj se ka pasur ndonjë mashtrim për Kosovën, por qytetarët le t’i dëgjojnë faktet. Më vjen keq kur dëgjoj që politikanët quhen tradhtarë, sepse demarkacioni nuk zgjidh shumë probleme që i ka Kosova, siç janë: papunësia, zhvillimi ekonomik dhe korrupsioni, është shprehur ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell.

Kontrolloni gjithashtu

392 persona të infektuar, 222 të shëruar dhe 6 të vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në ...