KEK
Fillimi / Lajmet / Shpend Ahmeti: Nuk munden ata që janë definicion i nepotizmit, ta luftojnë atë
Shpend Ahmeti

Shpend Ahmeti: Nuk munden ata që janë definicion i nepotizmit, ta luftojnë atë

Kryetari i Prishtinës dhe anëtari i kryesisë së lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, ka komentuar nënshkrimin e  memorandumit nga ambasadori britanik Ruairi O’Connell, kryeparlamentari Kadri Veseli e kryeministri Isa Mustafa. Me këtë rast ai ka shkruar: “Ende po pres deklaratat e ambasadorëve posaçërisht atyre të Quintit mbi përgjimet dhe vazhdimin e uzurpimit  të shtetit. Derisa njëri ambasador nënshkruan marrëveshje me PDK-në dhe Isën, në Termokosin e uzurpuar kryetari dhe nënkryetari i PDK-së për Prishtinë kanë punësuar disa anëtarë të familjes së vet”, ka thënë ai. “Këta të qesin hi syve qysh edhe shprehen në përgjime. Nuk munden ata që janë definicion i nepotizmit, edhe ta luftojnë atë ka saktësuar Shpend Ahmeti.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Qytetarët e Mitrovicës u lanë anash nga kryetari i tyre i pasur që e shndërroi këtë vend në komunën më të varfër

Enver Hoxhaj: Mitrovica u la anash nga kryetari i saj i pasur që e shndërroi këtë vend në komunën më të varfër

Kandidati për kryeministër i PDK-së, Enver Hoxhaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në ...