Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / OEA: Heqja e masës së reciprocitetit ndaj Serbisë është hap i rëndësishëm në integrimin ekonomik rajonal
OEA: Heqja e masës së reciprocitetit ndaj Serbisë është hap i rëndësishëm në integrimin ekonomik rajonal

OEA: Heqja e masës së reciprocitetit ndaj Serbisë është hap i rëndësishëm në integrimin ekonomik rajonal

Qeveria e Kosovës sot ka marrë vendim për heqjen e masës së reciprocitetit ndaj Serbisë dhe ky vendim është përshëndetur edhe nga Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë. Në reagimin e tyre thuhet se ky është hap i rëndësishëm në integrimin ekonomik rajonal dhe në përmirësimin e marrëdhënieve ndërmjet shteteve të Ballkanit Perëndimor. “Vendimi i sotëm i Qeverisë së Kosovës është edhe përgjigje në thirrjet e Presidentit Trump, Sekretarit të Shtetit Pompeo, zyrtarëve të tjerë të lartë të administratës amerikane dhe Ambasadës së SHBA-së në Kosovë, si dhe dëshmi e përkushtimit të Kosovës për raporte të fuqishme strategjike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.”, thuhet në reagimin e tyre.

Kontrolloni gjithashtu

IKSHPK sërish i bënë apel qytetarëve që të qëndrojnë nëpër shtëpi e të mos dalin në rrugë e sheshe

Njoftohet edhe për katër viktima tjera nga koronavirusi

Njoftohet se gjatë ditës së sotme kanë vdekur edhe katër pacient të tjerë të infektuar ...