KEK
Fillimi / Njoftime / OVL-UÇK dega në Malishevë mban nesër në Prishtinë aktivitet protestues përmes artit, ndaj fyerjeve që po i bëhen UÇK-së
OVL-UÇK dega në Malishevë mban nesër në Prishtinë aktivitet protestues përmes artit, për shkak të fyerjeve që po bëhen ndaj UÇK-së

OVL-UÇK dega në Malishevë mban nesër në Prishtinë aktivitet protestues përmes artit, ndaj fyerjeve që po i bëhen UÇK-së

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dega në Malishevë njofton se më datën 12 qershor 2021 në orën 11:00 në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë mbahet aktivitet protestues përmes artit, për shkak të fyerjeve që po bëhen ndaj UÇK-së dhe në përkrahje të çlirimtarëve që gjenden padrejtësisht në Dhomat e Specializuara në Hagë. Nisja bëhet në orën 9:30 nga sheshi “Adem Jashari” në Malishevë.

Kontrolloni gjithashtu

Me 17 qershor 2021 në Rahovec përurohet përmbledhja me kumtesa e fjalime për Ukshin Hotin

Me 17 qershor 2021 në Rahovec përurohet përmbledhja me kumtesa e fjalime për Ukshin Hotin

Komuna e Rahovecit në bashkëpunim me shoqatën për Ruajtjen dhe kultivimin e vlerave kombëtare “Arbëria” ...