KEK
Fillimi / Lajmet / Në seancën e sotme të Kuvendit, Ramush Haradinaj ka pyetur përse kryeministri Kurti po ik dhe po i fshihet Amerikës
Ramush Haradinaj kërkon nga Qeveria Kurti formimin e një komisioni për shënimin e kufirit me Malin e Zi

Në seancën e sotme të Kuvendit, Ramush Haradinaj ka pyetur përse kryeministri Kurti po ik dhe po i fshihet Amerikës

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka komentuar qëndrimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti,  për dialogun  me Serbinë. Në seancën e sotme Haradinaj ka pyetur përse kryeministri Kurti po ik dhe po i fshihet Amerikës. Është e habitshme kur kryeministri i lajmëron marrëveshjet e mëhershme dhe thotë se krejt çka ka mbetur është njohja reciproke. Pse kryeministri i Kosovës nuk i drejtohet presidentit të Amerikës për një të ngarkuar special, një emisar special, për njohjen reciproke?” Pse nuk po guxojnë t’i kërkojmë Amerikës rolin e vet që i takon në këtë çështje duke e ditur se çështjet e mëdha nuk kryhen pa Amerikën? Nëse ne frikësohemi prej këtij presidenti të Amerikës, si do të presim prej një presidenti të ardhshëm, ka pyetur  mes tjerash, Ramush Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Vlora Çitaku: Kushdo që thotë që UÇK nuk është në Hagë, por janë individët, gabon rëndë, sepse atje është UÇK-ja

Vlora Çitaku: Kushdo që thotë që UÇK nuk është në Hagë, por janë individët, gabon rëndë, sepse atje është UÇK-ja

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka thënë se është gabim i rëndë të ...