MIT KS
Fillimi / Lajmet / OVL-UÇK: Gjykimi i “Rastit të Kumanovës” është politik dhe vazhdimësi e një procesi të montuar nga politika
OVL-UÇK: Gjykimi i “Rastit të Kumanovës” është politik dhe vazhdimësi e një procesi të montuar nga politika

OVL-UÇK: Gjykimi i “Rastit të Kumanovës” është politik dhe vazhdimësi e një procesi të montuar nga politika

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, është shprehur kundër dënimit të shqiptarëve në “Rastin e Kumanovës” në Maqedoni. “Ne si OVL të UÇK-së në Prishtinë ngrisim zërin kundër padrejtësive dhe proceseve të montuara e dënimeve politike që po u bëhen pjesëtarëve të luftërave çlirimtare të quajtur si “Rasti Kumanova. Ne vlerësojmë se ky gjykim është politik dhe vazhdimësi e një procesi të montuar politik që ndodhi pikërisht në kohën e regjimit të sotshëm në Maqedoni dhe si i tillë është gjykim i po të njëjtës mendësi të atij regjimi dhe të atyre aktorëve politik të pushtetit të deridjeshëm”, thuhet në reagim.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Thaçi uron Shtetet e Bashkuara të Amerikës me rastin e 244 të përvjetorit të pavarësisë

Kryetari Thaçi uron Shtetet e Bashkuara të Amerikës me rastin e 244 të përvjetorit të pavarësisë

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi ka uruar SHBA-në me rastin e 244 ...