leoni

OVL-UÇK në Deçan, njoftojnë bashkëluftetarët se është ndarë nga jeta veterani i UÇK-së, Xhafer Haxhi Nuraj

OVL-UÇK në Deçan, njoftojnë bashkëluftetarët se është ndarë nga jeta veterani i UÇK-së, njëherit i burgosuri politik Xhafer Haxhi Nuraj nga fshati Strellc i komunës së Deqanit. Varrimi do të bëhët sot, ditë e shtunë me datë 5 nëntor 2022 duke filluar në orën 15:00, në varrezat e Nurajve në Strellc të Poshtëm. Me këtë rast,  OVL-UÇK në Deçan,u shpreh ngushëllime familjes,miqve dhe shokëve!

Kontrolloni gjithashtu

Pas një sëmundje të rëndë, ka ndërruar jetë veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rasim Rexhaj

Pas një sëmundje të rëndë, ka ndërruar jetë veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rasim Rexhaj

Pas një sëmundje të rëndë, dje në spitalin e Pejës, ka ndërruar jetë, luftëtari i …