Enver Hoxhaj

Partia FJALA, si dhe ministri Enver Hoxhaj dënojnë sulmin terrorist në Gaziantepe të Turqisë

Partia “Fjala” dënon fuqishëm sulmin terrorist që ndodhi në Gaziantepe të Turqisë, ku si pasojë humbën jetën 50 qytetarë të këtij vendi. Terroristët dhe terrorizmi nuk njef fe, ngjyrë, komb dhe vend. Terrorizmi dhe terroristët duhet të marrin goditjen e duhur. Familjeve të viktimave dhe gjithë qytetarëve të Republikës së Turqisë, ju shprehim ngushëllimet më të sinqerta. Njëherit inkurajojmë kryetarin, Erdogan dhe Qeverinë e Republikës së Turqisë në luftën kundër terrorizmit.  Sulmin kundër popullatës civile në Turqi nga forcat terroriste, e ka dënura edhe mnistri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj.

Kontrolloni gjithashtu

Sot është një ditë e jashtëzakonshme, që nuk ishte menduar më parë, tha kryeministri, Edi Rama, në Samitin BE-Ballkani Perëndimor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit amerikan, Donald Trump

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit, Donald Trump, …