tv dielli
MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Partia Socialdemokrate e Kosovës ka filluar një peticion për ngritjen e pagës minimale në Kosovë
PSD: Linja ajrore Prishtinë-Beograd dhe ajo hekurudhore e cenon subjektivitetin politik të Republikës së Kosovës

Partia Socialdemokrate e Kosovës ka filluar një peticion për ngritjen e pagës minimale në Kosovë

Partia Socialdemokrate e Kosovës ka nisur një peticion për ngritjen e pagës minimale në Kosovë. Kjo parti thekson se paga minimale prej 170 euro, nuk mjafton as për t’u ushqyer mjaftueshëm brenda një muaji, e lëre më për t’u përkujdesur për shëndetin, veshmbathjen, faturat, etj. “Ndihma juaj është e domosdoshme për të ushtruar presion ndaj qeverisë që të marrë vendimin për ta rritur pagën minimale. Prandaj, hyni në www.peticione.com dhe nënshkruani peticionin online për rritjen e pagës minimale. Merr çfarë të takon”, thuhet në njoftimin e PSD-së. Ndryshe, paga minimale në Kosovë vazhdon të jetë më e ulëta në rajon. Këshilli Social Ekonomik ka marrë vendim unanim që paga minimale të rritet në 250 euro, por që një vendim i tillë ende nuk ka hyrë në fuqi, dhe fajtor për këtë sipas BSPK-së është Qeveria e Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Autoritetet në Amerikë druajnë se bilanci i viktimave nga koronavirusi mund të shkaktojë 200 000 të vdekur

Autoritetet në Amerikë druajnë se bilanci i viktimave nga koronavirusi mund të shkaktojë 200 000 të vdekur

Autoritetet në Shtetet e Bashkuara druajnë se bilanci i viktimave nga koronavirusi mund të shkojë ...