KEK
Fillimi / Lajmet / Pas një sëmundje të gjatë dhe të rëndë, ka vdekur Mustafë Avdull Shamolli, veteran i luftës së UÇK-së nga fshati Shalë
Pas një sëmundje të gjatë dhe të rëndë, ka vdekur Mustafë Avdull Shamolli, veteran i luftës së UÇK-së nga fshati Shalë

Pas një sëmundje të gjatë dhe të rëndë, ka vdekur Mustafë Avdull Shamolli, veteran i luftës së UÇK-së nga fshati Shalë

Pas një sëmundje të gjatë dhe të rëndë,  ka vdekur Mustafë Avdull Shamolli, veteran i luftës së UÇK-së nga fshati Shalë, (ish-Sedllar) i Drenicës. Luftëtari i lirisë, Mustafë Shamolli ka marrë pjesë në hapjen dhe mbarëvajtjen e kuzhinave për luftëtarët e lirisë dhe për popullatën e zhvendosur gjatë kohës së luftës. Varrimi i trupit të të ndjerit bëhet sot në orën 16.oo, në varrezat e lagjes Shamolli, në fshatin Shalë.

 

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri, Hoti, në një bisedë telefonike me kancelaren gjermane Merkel, diskutuan për zhvillimet aktuale politike në vend

Hoti: Mirënjohje për mësimdhënësit në gjithë Kosovën për punën e jashtëzakonshme

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka uruar mësimdhënësit për 7 Marsin-Ditën e Mësuesit. Ai ka ...