Pas një sëmundje të shkurtër, në moshën 59-vjeçare është ndarë nga jeta, Muhamed Çallakaj nga Peja

Dje, pas një sëmundje të shkurtër në moshën 59-vjeçare është ndarë nga jeta, Muhamed Çallakaj nga Peja. I ndjeri ka qenë veteran i UÇK-së. Lajmin e pikellimit e  e kanë dhënë familjarët, ku kanë dhënë detaje për ceremoninë mortore. Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot, në varrezat e qytetit të Pejës në orën 15:00. Funerali niset nga shtëpija e të ndjerit, rruga “Fatmir Ukaj”.

Kontrolloni gjithashtu

Më 16 korrik 2024,në orë 12:00, në sallën e Kuvendit të Komunës se Deçanit, përkujtohet prof. dr. Sylë Tahirsylaj

Në emër të Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan dhe në …