MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / PDK sot e mban Konventën Festive, në Palestrën Sportive të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë
Partia Demokratike e Kosovës sot mban konventën për nominimin e Kadri Veselit kryeministër

PDK sot e mban Konventën Festive, në Palestrën Sportive të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë

PDK ka bërë të ditur përmes një komunikate për media se kjo Konventë Festive do të mbahet në Palestrën Sportive në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë në orën 20:00. Partia që udhëhiqet nga Kadri Veseli kishte paraparë që Konventën Festive ta mbajnë në Sheshin “Skenderbe” në Prishtinë, por për shkak të përkeqësimit të motit dhe reshjeve të shiut, kanë ndërruar lokacionin e aktivitetit. “Për shkak të përkeqësimit të motit, Konventa Festive që ishte paraparë të mbahet në Sheshin “Skenderbe” në Prishtinë, është vendosur që Konventa të mbahet në Palestrën e Sporteve në Pallatin e Rinisë në Prishtinë”, thuhet në njoftimin për medie të PDK-së.

 

Kontrolloni gjithashtu

LDK dhe Vetëvendosje thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të ndërtohet

LDK dhe VV thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të bëhet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. ...