kek
valamobile
Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Institucionet / Përkujtohen dëshmorët Malush Ahmeti e Faik Goxhuli

Përkujtohen dëshmorët Malush Ahmeti e Faik Goxhuli

Nënkryetari i Komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtaku, drejtorët komunalë, familjarët, bashkëluftëtarët dhe përfaqësuesit e Shoqatave të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë bërë homazhe te varret e dëshmorëve të kombit, Malush Ahmeti dhe Faik Goxhuli, në kujtim të sakrificës sublime të tyre, për lirinë e Kosovës.

Për nderë të 20-vjetorit të rënies së tyre, është lartësuar vepra e heronjve të Ushtrisë së lavdishme çlirimtare, që sakrifikuan jetën për lirinë dhe pavarësinë e vendit.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri Shala: Fuqizimi i Agjencisë së Metrologjisë është i rëndësishëm për përmirësimin e jetës së qytetarëve

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, në ditën Botërore të Metrologjisë, theksoi se mbrojtja ...