KEK
Fillimi / Lajmet / Përkujtohet 21- vjetori i rënies së Komandantit Mujë Krasniqi dhe Dëshmorëve tjerë të Kombit

Përkujtohet 21- vjetori i rënies së Komandantit Mujë Krasniqi dhe Dëshmorëve tjerë të Kombit

Personalitete anekënd vendit po përkujtojnë rënien heroike në krye të detyrës për atdheun, komandantin Mujë Krasniqi dhe bashkëluftëtarëve të tij të rënë në prit të mirë organizuar të forcave serbe. Për të përkujtuar rënien e tyre në luftën për çlirimin e Kosovës, sot në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Marinë vendosën kurora lulesh kryetari i Skenderajt, Bekim Hamës Jashari, nënkryetari, Nuredin Lushtaku, kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, deputeti, Bekim Haxhiu, përfaqësues të shoqatave të dala nga lufta e UÇK-së, familjarë të dëshmorëve dhe bashkëpunëtorë.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ...