KEK
Fillimi / Lajmet / Takimi në mes të liderit të VV-së, Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa do të fillon në ora 16.00
Ndonëse fundi i kësaj jave ishte paralajmëruar si mundësi e arritjes së koalicionit qeverisës, ende nuk janë takuar LV dhe LDK

Takimi në mes të liderit të VV-së, Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa do të fillon në ora 16.00

Takimi në mes të liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa do të fillon sot në ora 16.00. Paraprakisht u takimuan anëtarët e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosja i cili filloi sot rreth orës 10.00 dhe ai i anëtarëve të kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës i cili filloi rreth orës 11.00. Pas këtyre takimeve, zyrtar të lartë të të dyja partive deklaruan se me anëtarësinë e kryesisë janë pajtuar që të vazhdojnë me takime edhe më intensive në mes të dyja partive për të arritur ta ndërtojnë koalicionin qeverisës Vetëvendosje-Lidhje Demokratike e Kosovës për katër vitet e ardhshme.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ...