KEK
Fillimi / Lajmet / Procesi i vaksinimit kundër virusit korona në sallën “1 Tetori” pritet që të vazhdojë nesër
Procesi i vaksinimit kundër virusit korona në sallën "1 Tetori" pritet që të vazhdojë nesër

Procesi i vaksinimit kundër virusit korona në sallën “1 Tetori” pritet që të vazhdojë nesër

Me rastin e festës së Fitër Bajramit sot në qendrën e vaksinimit në sallën “1 Tetori” nuk ka pasur vaksinime. Vaksinimi me vaksinën antiCOVID-19 të personave mbi moshën 65-vjeçare do të rifilloj sërish nesër. Procesi i vaksinimit do të filloj në ora 08:00 dhe do të vazhdoj deri në orën 19:30. Ministria e Shëndetësisë ja treguar se të premten vaksinimi i personave mbi moshën 65-vjeçare do të filloj edhe në qendrat e vaksinimit nëpër komunat e Kosovës. Të mërkurën në Kosovë kanë mbërritur 38 mijë e 400 vaksina antiCOVID-19. Po të njëjtën ditë, UINCEF derisa tregoi edhe për arritjen e vaksinave AstraZeneca, njoftoi edhe se në fillim të muajit qershor në Kosovës do t’i sjellin edhe 100, 620 doza të vaksinës Pfizer.

Kontrolloni gjithashtu

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes dhe i FSK-së mori pjesë në takimin vjetor bilateral ...