Veteranet

Prokuroria Speciale e ka dorëzuar në gjykatë aktakuzën e plotësuar e njohur si “Veterani”

Prokuroria Speciale e ka dorëzuar në gjykatë aktakuzën e plotësuar  të njohur si “Veterani”. Koordinatori për media në Prokurorinë Speciale, prokurori Sylë Hoxha ka thënë se Prokuroria e Shtetit e ka respektuar afatin ligjor për të bërë një gjë të tillë. “Aktakuza është dorëzuar sot. Ajo që është dorëzuar dhe  është plotësuar konform të gjitha kërkesave që i ka bërë Gjykata. Prokurori Hoxha nuk ka folur për ndryshimet konkrete që janë bërë në këtë rast me arsyetimin se ai nuk është prokurori i rastit. “Rastin e përfaqëson një prokuror tjetër, andaj nuk mund t’i di detajet se ku është ndërhyrë”, ka thënë ai.

Kontrolloni gjithashtu

M. Lajçak

Lajçak: Po angazhohemi që të mbahet takimi i radhës mes kryeministrit, Albin Kurti, dhe kryetarit serb, Vuçiq

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha para gazetarëve në Prishtinë  se po  …