Airport Adem Jashari
kek
MIT
tv dielli
Fillimi / Lajmet / PSD: Linja ajrore Prishtinë-Beograd dhe ajo hekurudhore e cenon subjektivitetin politik të Republikës së Kosovës
PSD: Linja ajrore Prishtinë-Beograd dhe ajo hekurudhore e cenon subjektivitetin politik të Republikës së Kosovës

PSD: Linja ajrore Prishtinë-Beograd dhe ajo hekurudhore e cenon subjektivitetin politik të Republikës së Kosovës

​Partia Socialdemokrate duke përmendur linjën ajrore Prishtinë-Beograd, dhe atë hekurudhore që është diskutuar së fundmi, konsideron se çdo marrëveshje që nuk paraprihet nga ajo politike e njohjes reciproke cenon subjektivitetin politik të Republikës së Kosovës. Sipas kësaj partie, negociatat midis Lëvizjes Vetëvendosje e LDK-së po bëhen për hise të pushtetit e jo për dialog, program e cilësi të qeverisjes, raporton KosovaPress. Kjo pasi që sipas PSD-së, marrëveshja e re e cila është paralajmëruar nga ambasadori Richard Grenell në Beograd, është bërë me pëlqim nga partitë politike që po negociojnë për koalicion qeverisës.

Kontrolloni gjithashtu

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Përmes një njoftimi për media, Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, ka bërë të ...