KEK
Fillimi / Lajmet / Qeveria Mustafa më e madhja në rajon e në Evropë
Qeveria e Kosovës

Qeveria Mustafa më e madhja në rajon e në Evropë

Paralajmërimet e  kryeministrit Isa Mustafa e edhe presidenti Hashim Thaçi, për ri dizajnimin e Qeverisë ende nuk kanë asnjë rezultat konkret.  Qeveria nuk e ka filluar akoma ri dizajnimin e vet, duke mbetur kështu ndër më të mëdhatë në rajon e në Evropë. Nuk ka nisur ta bëjë as vlerësimin e performancës së ministrave dhe as analizën përkitazi me tkurrjen që e ka paralajmëruar edhe kryeministri Isa Mustafa e edhe presidenti Hashim Thaçi. Nuk dihet se cili do të jetë rezultati i këtij procesi, ani se Qeverisë do t’i përcillet një propozim konkret se si duhet të duket, në mënyrë që ta rrisë efikasitetin e në të njëjtën kohë të shpenzojë më pak.

Kontrolloni gjithashtu

392 persona të infektuar, 222 të shëruar dhe 6 të vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në ...